Jeneratör Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Jeneratör Seçimi;

Jeneratör çeşitlerinden portatif jeneratörler ile ilgili bilgiler yer alan bu yazımızda jeneratör alırken nelere dikkat edilmeli, jeneratör alırken dikkat edilecek hususlar hakkında bazı bilgiler vereceğiz.

Jeneratör alırken nelere dikkat edilmelidir?

Jeneratör satın alırken niçin kullanmak istediğiniz ve kullanacağınız yer önemlidir. Örneğin sessiz çalışmasını istediğiniz bir alanda daha sessiz çalışan jeneratörleri tercih etmek daha doğru olacaktır.

Jeneratörün çalıştığı yerin temiz hava alan bir yerde olması, şebeke ile çakışmaması için yetkili bir tesisatçıya monte edilmesi gerekir.

Jeneratör seçimi nasıl yapılır?

Jeneratör alırken aldığımız jeneratörün ses seviyesi kullanılacak yere bazen çok daha fazla önemli olabiliyor. Bu durumda ses seviyesi ve kalitesi ile inverter olan portatif bir jeneratör tercih etmek gerekir.

Portatif jeneratörler hakkında bilgi verirken çalışma sistemine göre ikiye ayrıldığını belirtmiştik. Çoğu kez iple çalışan ipli çalışma sistemine sahip jeneratör tercih edilirken bazende kullanıcılar tarafından elektrik marşlı olan elektrik sistemi ile çalışan modeller satın alınabilmektedir.

Bazen kullanıcılar hafif ve kolay taşınabilen portatif jeneratör isterler bu kullanıcılar için kolay taşınabilen tekerlekli jeneratörler önerilebilir. Baz jeneraörler ise daha ağırdır ve taşınması çok kolay değildir. Jeneratörün yer değiştirilmesi gerektiği durumlarda hafif ve tekerlikli portatif jeneratörler tercih etmek doğru bir karar olacaktır.

Bir çok üründen olduğu gibi jeneratör satın alırken satış sonrası hizmetlerde ön planda tutulması gereken bir durumdur. Yaygın bir servis ağına sahip olan jeneratör firması ve jeneratör markası sonradan oluşabilecek arızalara karşı sizin rahat etmenize ve problemin giderilmesini sağlayacaktır.

Jeneratör alırken dikkat edilecek hususlardan biri de motorun start gücüdür. Jeneratörün gücünün tespitinde buna dikkat edilmesi gerekir. Üreticiler genelde gücü kvA olarak vermişlerdir. Yeni bir jeneratör alırken kW değerini göz önünde bulundurunuz.

2 Comments on “Jeneratör Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir? Jeneratör Seçimi;”

  1. Güçbir Jeneratör Türkiye’nin 30 Yıldır Önde Gelen Dizel ve Benzinli Jeneratör Üreticilerindendir. 50′den Fazla Ülkeye İhraçat yapan Firmamız İlk Baştaki Heyecanı İle Üretim Yapmaya Devam Etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.