Jeneratör Almak İstiyorum. Ev İçin Kaç Kw Jeneratör Gerekir?

Jeneratör alırken nelere dikkat edilmelidir? bu başlıkta yer alan yazımızda bu konuda bazı bilgiler vermiştik. Kısaca hatırlatma gerekirse kullanılacak mekan, çalışma şekli, sessiz çalışıp çalışmadığı, yakıt türü, gerekli güç, satış hizmetleri, jeneratör firmasının servis ağı bunlar jeneratör markasının seçiminde ön planda tutulacak maddeler olmaktadır.

Bu yazımızda nasıl bir jeneratör almalıyım, ev için kaç kva jeneratör almalıyım, ev için kaç kw jeneratör gerekir diye soranlar ve jeneratör almak istiyorum diyenler için bilgiler yer almaktadır.

Jeneratör alırken, jeneratörler arasında seçim yaparken ne amaçla kullanılacağı ve ne kadar bir güç gerektiği önemlidir.

Ev İçin Kaç Kw Jeneratör Gerekir?

Ev ve büro gibi yerlerde kullanmak üzere bir jeneratör alınmak istenirse o zaman evde kullanılan televizyon, bilgisayar, lambalar, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve fırın gibi elektrikli aletleri çalıştırmak için gerekli enerji yaklaşık olarak 5500 W gibidir. Fakat bu aletlerin hepsi aynı anda çalışmayacağı ve aralıklarla kullanılacağı için biri çalışırken diğerinin devre dışı olacağını düşünürsek daha fazla enerjiye ihtiyaç olmayacaktır. Gerçekte ihtiyacımız olan enerjiyi tespit etmek için aynı anda çalışması gereken elektrikli aletleri yazarız ve bunların çalışırken tükettiği enerjileri watt olarak yazarız.

Aynı anda buzdolabı, fırın, lambalar, televizyonun çalıştığını düşünürsek bunların çalışması için gerekli güç ortalama 2000 watt, bu aletlerin start gücü için ise maksimum 1700 watt gerektiğini düşünürsek ve bu her iki değerin toplamı 3700 watt olmaktadır.

Gerekli olan güç tespiti için ise 3700×1,2=4440 watt elde etmiş oluruz. Bu değer ihtiyacımız olan jeneratörün gücünü yaklaşık olarak çıkaracakdır. Fakat alacağımız jeneratörün gücü bu değerden biraz daha yüksek olması tavsiye edilir. Çünkü ileride ek enerji ihtiyaçlarının olabileceği düşünülerek buna göre jeneratör satın alınması tavsiye edilir.

Jeneratör almadan önce ihtiyacınız olan güçteki jeneratörün tespiti çok önemlidir. Bu konuda Türkiye’de yaygın servis ağına sahip jeneratör üreticileri, jeneratör satan firmalar size yardımcı olacak ve jeneratör seçimi yapmanızı kolaylaştıracaklardır. Burada sayısal olarak verilen rakamlar tahminidir. Gerçek gücün tespiti için jeneratör satış veya servis noktalarından bilgi alınız.

aksa jeneratör, ev için kaç kw jeneratör gerekir, ev tipi jeneratör seçimi, jeneratör almak istiyorum, kaç kva jeneratör almalıyım, nasıl bir jeneratör almalıyım, nasıl jeneratör almalıyım
ev için kaç kw jeneratör gerekir, ev tipi jeneratör seçimi, jeneratör almak istiyorum, kaç kva jeneratör almalıyım, nasıl bir jeneratör almalıyım, nasıl jeneratör almalıyım

2 Comments on “Jeneratör Almak İstiyorum. Ev İçin Kaç Kw Jeneratör Gerekir?”

 1. köylerde kar yağdı zaman eletrık kesılmelerı oluyor bunun ıcın evde kullanmak üzerı bır jeneretöre ıhtıyacım var bu hususda bılgı almak ıstıyorum nasıl bır jenerötör almam lazım sadece buzdolabı ev lambaları televızyon caıiştırmak ıcın kullanacağim saygılar

 2. Sayın Yetkililer,

  Ofisimizin tüm elektrik ihtiyaçlarını karşılamaya yetecek özelliklere haiz diesel jeneratör almayı düşünüyoruz.

  Ofisimizde mevcut elektrikli cihazlarımız :

  1 Adet İnverter Split klima 12 Bin Btu Mitsubishi, 1 Adet 24 Bin İnverter Salon tipi Fujitsu klima, 1 Adet 9 Bin Btu normal klima Zass marka, 4 Bilgisayar, 14 Adet Akıllı ampul, 4 Adet İnkjet ve Lazer yazıcı ( tarayıcı özellikli ), 1 Adet Doğalgazlı Kombi, 1 Adet LCD televizyon, 6 Kameralı güvenlik kayıt sistemi ve alarm cihazı, 1 Adet Çaycı gibi.

  Sizden yukarıdaki özellikleri karşılayabilecek ( Artı kullanımları da düşünerek değerlendirilmesi ) özelliklere uygun ölçülerde model tespit etmenizi ve fiyatını, ödeme şartlarını bildirmenizi önemle rica ederim.

  Saygılarımla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.