Portatif Jeneratörler ve Portatif Jeneratör Çeşitleri

Portatif jeneratörler hakkında bilgiler yer alır. Bu yazı portatif jeneratörlerin hangi amaçla ve hangi alanlarda kullanıldığı ile ilgili bilgiler verir.

Taşınabilir portatif jeneratörler kullanılan yakıt sistemine göre benzinli ve dizel olarak ikiye ayrılırlar. Portatif jeneratörlerin taşınması kolaydır. Düşük güç gereken durumlar için tercih edilebilir jeneratör çeşitlerindendir.

aksa-power-portatif-jenerator-aksa
 

Portatif jeneratörleri pazarlarda, yol çalışmalarında, inşaatlarda, ev ve iş yerlerinde gerektiğinde rahatlıkla kullanabileceğimiz bu ihtiyaçları karşılamak için tercih edilebilirler. Örneğin bulunduğunuz bölgede sık sık elektrik kesintileri yaşanıyorsa düşük güçte bir enerjiye ihtiyacınız varsa o zaman portatif jeneratör satın alabilirsiniz. Özellikle de iş yerlerinde elektrik kesintilerinin yarattığı problemler işlerin aksamasında yol açmaktadır.   Bu nedenle jeneratörler vazgeçilmez makinelerdir. Evde ve iş yerlerindeki meydana gelen kısa elektrik kesintileri için portatif jeneratörler işinizi görecektir.

Portatif Jeneratör Çeşitleri

Portatif jeneratörler yakıt türüne, faz sayısına, çalışma şekline sınıflandırılmaktadır.

Yakıt türüne göre olan portatif jeneratörler benzinli jeneratör ve dizel jeneratör olarak 2 çeşittir. Portatif jeneratörler ipli jeneratör ve elektrikli jeneratör olarak çalışma sistemine göre de ikiye ayrılmaktadırlar.

One Comment on “Portatif Jeneratörler ve Portatif Jeneratör Çeşitleri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.